Relacja z VI rundy Motul Rallyland Cup 2016

Dodano   Paź 21, 2016 w MRC, Relacje z imprez

Mimo tego, że 6. runda za nami rozstrzygnięć sezonu nadal brak!

W sobotę 15. października w Rallylandzie odbyła się przedostatnia w tym sezonie runda Motul Rallyland Cup.

Z uwagi na mocno nieprzyjazną aurę organizatorzy nie zdecydowali się na włączenie znacznej części szutru do tras prób sportowych – było go raptem 250 metrów. Reszta to nawierzchnia asfaltowa i betonowa. Tradycyjnie już dla zawodów w Rallylandzie miejscami mocno zabrudzona i bardziej rajdowa niż wyścigowa, wymagająca od załóg wykonania „mega” dokładnego opisu.

Na starcie zawodów stanęło tym razem tylko niecałe pięćdziesiąt załóg, które jednak w znakomitej większości ukończyły rywalizację. Przebieg imprezy był tym razem nadzwyczaj spokojny – tylko jedno auto w rowie i jedno „zgubione koło”.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi ze strony zawodników wyniki sezonu, za wyjątkiem I miejsc w klasie pierwszej i czwartej, są nadal kwestią otwartą. Tak więc ostateczne rozgrywki odbędą się dopiero na ostatniej rundzie, którą organizatorzy przesunęli o tydzień później. Pierwszy termin był planowany na ostatnią sobotę listopada, ale z uwagi na to iż Rajd Barbórka odbędzie się dopiero 10 grudnia, termin VII rundy Motul Rallyland Cup został przeniesiony na 3. grudnia, czyli tradycyjnie ostatnia runda pucharu odbędzie się na tydzień przed Barbórką.