Motul Rallyland Cup

MOTUL Rallyland Cup

RALLYLAND EVENTS Sp. z o.o. z pomocą Automobilklubu RALLYLAND, których wspólnikiem i założycielem jest m.in. Tomasz Kuchar, organizuje od sześciu lat cykl imprez rajdowych dla kierowców amatorów na terenie byłego lotniska wojskowego w okolicach Debrzna. W roku 2016  siódma odsłona pucharu nosić  będzie nazwę MOTUL RALLYLAND CUP 2016 i składać się będzie jak w roku ubiegłym z siedmiu rund.

Rajdy te organizowane są w formule Konkursowej Jazdy Samochodowej, czyli jedynej legalnej formy rajdu dla kierowców nie posiadających licencji rajdowej. To świetna okazja do doskonalenia swoich umiejętności za kierownicą własnego samochodu w bezpiecznych warunkach zamkniętego terenu byłego lotniska. Wystartować może każdy, kto posiada zarejestrowany i ubezpieczony samochód oraz uprawnienia do jego prowadzenia. Pilotem w załodze może być osoba, która ukończyła 17 lat, a obaj członkowie załogi muszą być wyposażeni  w kaski (np. motocyklowe).

Rajdy naszego cyklu to imprezy znane i lubiane w środowisku miłośników sportu samochodowego. Przyjeżdżają tutaj licznie nie tylko kierowcy – amatorzy, ale również załogi licencjonowane, które nie są klasyfikowane z amatorami, a startują w klasie GOŚĆ. Średnio w każdej z rund startuje od 60 do 90 załóg!  W ubiegłym roku na jedną z rund zarejestrowało się ponad 110 załóg! Zdecydowanie należy uznać, że jest to największa impreza samochodowa tego typu w Polsce.

Trasa rajdów to zazwyczaj 6-8 prób sprawnościowych przypominających swoją konfiguracją Odcinki Specjalne profesjonalnych rajdów. Organizatorzy wykorzystują do układania tras całą ogromną infrastrukturę byłej jednostki wojskowej. Nawierzchnię stanowi przede wszystkim asfalt oraz beton, ale także  sporo łączników szutrowych co stanowi dodatkową atrakcje zarówno dla uczestników jak i kibiców. Przygotowane trasy na terenie byłego lotniska jak zawsze będą trudne technicznie i wymagające zarówno dla kierowców jaki i sprzętu.

 

Szczegóły znajdują się na stronie Automobilklubu Rallyland: www.ak-rallyland.pl

 

Zapraszamy do obejżenia podsumowującej relacji z sezonu 2013

 

Partnerzy Motul Rallyland Cup 2016